Kutno po raz kolejny pomoże szpitalowi

Pomoc Kutna dla szpitala

Pomoc Kutna dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego to już niemal tradycja. Miasto wspiera powiatową instytucję od kilku dobrych lat przekazując pieniądze na różne cele. W tym roku lecznica dzięki miejskiej dotacji ma kupić nowoczesne aparat do laparoskopii.

- To jest dokładnie kwota 350 000 złotych i dzięki uprzejmości Rady Miasta pieniądze te otrzymamy, a zostaną one przeznaczone na zakup laparoskopu. Poprzedni mający już 12 lat odmawia współpracy także bardzo dziękujemy, bo jest to bardzo potrzebna inwestycja w naszym szpitalu – mówi Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Radni do tej pory podjęli decyzję o przekazaniu 250 000 tysięcy złotych, ale na najbliższej sesji w porządku obrad pojawi się punkt dotyczący dodatkowych 100 000 złotych wsparcia.

- Ponownie szpital zwrócił się do nas o dalsze wsparcie w sprawie zakupu laparoskopu. Po bliższym rozpoznaniu okazało się, że potrzeba dodatkowych środków. Wszystko przez niestabilną sytuację na rynku. Oczywiście będziemy wspierać te działania, bo potrzeby szpitala są rzeczywiście ważne i przez wszystkich popierane – wyjaśnia Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

Tylko w ubiegłym roku z budżetu Kutna popłynęło do lecznicy 300 000 złotych na remont głównego wejścia i schodów przed szpitalem. Dodatkowo w 2020 roku miasto przekazało środki ochrony osobistej oraz środki medyczne o wartości 90 000 złotych na walkę z epidemią COVID-19. W sumie w ciągu kilku ostatnich lat Kutno przekazało do szpitala wsparcie o wartości 4 000 000 złotych.

Prezes Artur Gur był również gościem obrad Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Praworządności w kutnowskiej Radzie Miasta i odpowiadał na pytania radnych dotyczące funkcjonowania szpitala podczas epidemii, przyszłości kutnowskiej placówki oraz stanu finansów lecznicy.

Komisja Zdrowia kutnowskiej Rady Miasta