Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

20.05.2024 15:00 - 21.05.2024 00:00

UWAGA - MOŻLIWE BURZE (stopień zagrożenia 1)!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 43 - burze /1
Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejny rok z rzędu walczymy z "kopciuchami" w Kutnie

Zdjęcie prezentujące dymiący komin

Można już zgłaszać wnioski do programu dotacji na wymianę źródeł ciepła w Kutnie. Nabór potrwa do 31 sierpnia lub do wyczerpania puli pieniędzy zadysponowanej na dotacje. Mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie, maksymalnie 50 procent całej wartości inwestycji, ale nie więcej niż 3000 złotych.

Grafika prezentująca efekty akcji wymiany pieców

W tym roku obowiązuje zmiana, bo dotacji nie otrzymamy na wymianę starego pieca węglowego, na nowy piec węglowy, na przykład na eko-groszek.

- Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych, zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę m.in. pellet czy pompami ciepła – tłumaczy Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Do tej pory na kutnowski program dotacji do wymiany źródeł ciepła Miasto wydało prawie 1 100 000 złotych. Dzięki temu, z pomocy przy domowej inwestycji skorzystało 375 gospodarstw domowych.

Większość z korzystających z dotacji zamieniała do tej pory tradycyjne piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się piece na eko-groszek. Jeszcze mniejsza liczba mieszkańców decydowała się na montaż pomp ciepła lub pieców na biomasę.

Wszelkie potrzebne dokumenty do złożenia wniosku, można pobrać klikając w poniższe odnośniki.

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf Regulamin przyznawania dotacji
82.59 KB Pobierz
pdf Wniosek
135.3 KB Pobierz
pdf Klauzula informacyjna
73.15 KB Pobierz
pdf Zgoda współwłaściciela na wykonanie modernizacji
57.35 KB Pobierz