Kolejna pomoc z firm działających w Kutnie wpłynęła do miejskiego magazynu

Magazyn Zbiórki Darów dla uchodźców z Ukrainy

Kolejne transporty darów przyjechały do miejskiego magazynu zbiórki na rzeczy uchodźców z Ukrainy. Najpotrzebniejsze rzeczy dla uciekających przed wojną zostały przekazane przez działające w Kutnie firmy.

Kilka palet długoterminowej żywności w puszkach m.in. kukurydzy, czy fasolki szparagowej przygotowało przedsiębiorstwo Vandemoortele. Firma Goodmills przekazał z kolei meble i elementy wyposażenia wnętrz, które  zostały wykorzystane przy adaptacji mieszkań dla potrzebujących. Swój transport z darami zebranymi wśród pracowników wysłała do magazynu firma Kellogg’s. Na kilku paletach znalazło się miejsce na ubrania, żywność długoterminową, czy środki higieny osobistej. Podobnie było w przypadku przedsiębiorstwa Kongskilde. Również firma DS Smith przekazała opakowania tekturowe oraz taśmy służące do reglamentacji i pakowania otrzymywanych darów.

Każdy taki transport pokazuje jak wielkim wsparciem zarówno Polacy, jak i obywatele całej Europy obdarzają pokrzywdzonych przez wojnę Ukraińców. Za wszelkie dary w imieniu potrzebujących ogromnie dziękujemy. Słowa uznania należą się również wolontariuszom z I LO w Kutnie. Bo to oni pomagali w trakcie odbierania tych dużych transportów darów w miejskim magazynie. Podziękowania należą się też dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, czy dla pracowników Kutnowskiego Domu Kultury w Kutnie, którzy pomagali w transporcie darów do miejskiego magazynu.

Przekazane dary na bieżąco są dystrybuowane wśród uchodźców przebywających na ternie miasta Kutno.

Przypominamy, że miejski magazyn jest usytuowany w Kutnie przy ul. Bema nr 3 w Kutnie (wjazd od strony ul. Sobieskiego), czynny w godzinach od 7.30 do 15.00.
Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kutno.

Nr telefonu: 24 253 11 39 lub e-mail wzkatum [dot] kutno [dot] pl. Przypominamy także, że trwa zbiórka pieniężna prowadzona przez Społeczną Fundację Miasta Kutna. Uzyskane środki finansowe kierowane będą do Ukrainy, jak i osób narodowości ukraińskiej, przebywających w naszym mieście. Wpłaty można dokonywać na konta Społecznej Fundacji Miasta Kutna:

•    07 1600 1462 1837 0522 0000 0004 (wpłaty PLN)
•    77 1600 1462 1837 0522 0000 0005 (wpłaty EUR)

w tytule przelewu: ,,Pomoc dla Ukrainy".

Magazyn Zbiórki Darów dla uchodźców z Ukrainy