Kolarze wystartowali z Kutna

Na zdjęciu widać grupę kolarzy ścigających się w zawodach

Kolarskie emocje za nami. Z Kutna wystartował w środę (23.06) 2. etap 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Honorowym starterem był zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja. Zmagania sportowe poprzedziła prezentacja wszystkich grup biorących udział w wyścigu oraz dekoracja zwycięzców pierwszego etapu. Kolarze po starcie w Kutnie mieli do przejechania prawie 100-kilometrową trasę.

Dodatkowo w Kutnie okazję do ścigania mieli też najmłodsi miłośnicy rowerów, to w ramach 13. Mini Wyścigu Kolarskiego "Solidarności". Najmłodsi kolarze zaraz po zakończeniu swoich zmagań zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i upominkami.

Prezydent Kutna przekazuje jednocześnie podziękowania dla: Biura Sportu i Turystyki, Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, Straży Miejskiej, Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Kutnowskiego Domu Kultury, Jerzego Papiewskiego – konferansjera wyścigu, Wiesława Taraski - Prezesa Podregionu NSZZ „Solidarność”, Jerzego Pawlikowskiego - Pomocy organizacyjnej wyścigu, wolontariuszy: Podregionu NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Łódzka, Hufca Kutno, MOSiR Kutno
oraz „DERMEX” Sp. z o.o., Firmy Wit-Mar - Witold Marciniak