Kiermasz Różany i specjalna wystawa już w ten weekend na Placu Wolności

Na zdjęciu widać róże

To będzie weekend pełen atrakcji na Placu Wolności w Kutnie. W sobotę i niedzielę w samym sercu miasta będzie można wziąć udział w Kiermaszu Różanym organizowanym przez Kutnowski Dom Kultury. Wystawcy będą oferować mieszkańcom regionu przede wszystkim kwiaty i rośliny, ale nie powinno zabraknąć także rękodzieła artystycznego i wyrobów różanych.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wrócić z naszym projektem wcześniej znanym pod marką Piknik Wśród Róż. Teraz okoliczności są nieco inne, zapraszamy na Kiermasz Różany na Placu Wolności w najbliższy weekend. Będzie to okazja do zakupienia najlepszych sadzonek różanych od najlepszych hodowców róż z całej Polski – zachęca Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta w UM Kutno.

Wystawcy będą czekać na miłośników róż w godzinach od 9:00 do 16:00. Dodatkowo odwiedzający centrum miasta będą mogli zobaczyć specjalną wystawę poświęconą Placowi Wolności. Fotografie zaprezentowane zostaną w pawilonie wystawienniczym i będzie można je oglądać w sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00. Wstęp będzie wolny, ale w związku z obostrzeniami sanitarnymi, jednocześnie na terenie wystawy będzie mogło przebywać 14 gości.

FOT. Kutnowski Dom Kultury/Adam Pietrusiak