Już niedługo rozpoczną się prace nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kutno na lata 2024-2034

aaaa

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą do aktywnego udziału w opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji. W tym celu będzie przeprowadzony cykl konsultacji społecznych. Kiedy i gdzie one się odbędą, będziemy informować na bieżąco.

Prezydenta Miasta Kutno

o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji
Miasta Kutno na lata 2024-2034

Na podstawie art. 17 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485 ze zm.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Kutno uchwały nr LXXIX/726/24 z dnia 31 stycznia 2024 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kutno na lata 2024-2034.

Uchwałą nr LXXVII/698/23 Rady Miasta Kutno z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Kutno wyznaczony został obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji. Na obszarze tym przewiduje się realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych w oparciu o Gminny Program Rewitalizacji. Dokument ten stanowić będzie narzędzie prowadzenia rewitalizacji w Kutnie. Umożliwi również ubieganie się przez Miasto Kutno oraz interesariuszy o środki zewnętrzne, w tym z funduszy unijnych na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Rada Miasta Kutno podejmując uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia gminnego programu rewitalizacji otwiera ścieżkę sporządzenia projektu Gminnego Programu Rewitalizacji oraz przeprowadzenia konsultacji społecznych Projektu Gminnego Programu rewitalizacji.

Gminny Program Rewitalizacji zostanie opracowany z uwzględnieniem wymogów wynikających z:

• ustawy z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji (Dz. U. 2021 poz. 485 ze zm.),
  • ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 roku o zasadach realizacji zadań finansowanych
    ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079),
  • zasad realizacji instrumentów terytorialnych w Polsce w perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027.

Zachęcam wszystkich mieszkańców, przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą do aktywnego udziału w konsultacjach społecznych mających na celu opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji.

Szczegółowe informacje o planowanych formach konsultacji społecznych oraz ich terminie zamieszczane będą na stronie internetowej Miasta Kutno, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Kutno.

Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia GPR
201.5 KB Pobierz
jpg Obszar rewitalizacji i obszar zdegradowany