Biuletyn Informacji Publicznej

Jeszcze tylko kilka dni na złożenie wniosku o wymianę pieca

Dym z kominów w Kutnie

To już ostatni dzwonek na zgłoszenie się po dofinansowanie na wymianę pieców. Nabór wniosków potrwa do 31 sierpnia. Mieszkańcy mogą otrzymać dotację w kwocie, maksymalnie 50 procent całej wartości inwestycji, ale nie więcej niż 3000 złotych.

Wartość dotacji przekazanych na wymianę pieców w Kutnie

W tym roku obowiązuje zmiana, bo dotacji nie otrzymamy jeśli chcemy zamienić stary piec węglowy, na nowy piec zasilany węglem na przykład na eko-groszek.
Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę m.in. pellet czy pompami ciepła.

Do tej pory na kutnowski program dotacji do wymiany źródeł ciepła Miasto wydało prawie 1 100 000 złotych. Dzięki temu, z pomocy przy domowej inwestycji skorzystało 375 gospodarstw domowych.

Większość z korzystających z dotacji zamieniała do tej pory tradycyjne piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się piece na eko-groszek. Jeszcze mniejsza liczba mieszkańców decydowała się na montaż pomp ciepła lub pieców na biomasę.
Wszelkie potrzebne dokumenty do złożenia wniosku, można pobrać klikając w odnośniki poniżej.

FOT. Łukasz Stasiak/Panorama Kutna

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf Regulamin przyznania dotacji
82.59 KB Pobierz
pdf Klauzula Informacyjna
73.15 KB Pobierz
pdf Upoważnienie do wykonania modernizacji systemu grzewczego
57.35 KB Pobierz
pdf Wniosek o przyznanie dotacji
135.3 KB Pobierz