I FORUM POLITYKI SPOŁECZNEJ – KUTNO 2023

CTMiT

W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie 18 stycznia (środa, godz. 10.00-13.30) odbędzie się I Forum Polityki Społecznej – Kutno 2023 pod hasłem „Wyzwania dla miejskiej polityki społecznej – Kutno 2023-2027”.

Celem wydarzenia jest podsumowanie realizacji założeń przewidzianych w „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna na lata 2016-2022”, a także wskazanie wyzwań, jakie stoją przed polityką społeczną Miasta Kutna rozumianą jako działania na rzecz podniesienia jakości życia  mieszkańców i zwiększenia dostępu i jakości usług publicznych.

Forum podzielone zostało na dwa bloki tematyczne. Pierwszy segment poświęcono polityce społecznej Miasta Kutna w latach 2016-2022, w szczególności opisaniu działań ujętych w strategii oraz scharakteryzowaniu głównych trendów i kierunków zmian w pomocy społecznej. Druga część dotyczy wyzwań w obszarze polityki społecznej, w trzech obszarach: pomocy seniorom, wspierania rodziny oraz wykluczenia społecznego.
Wystąpienia przygotowali przedstawiciele samorządu lokalnego oraz instytucji i organizacji pozarządowych.

Wszystkim wypowiedziom towarzyszyć będzie możliwość zadawania pytań i odniesienia się do wizji kutnowskiej polityki społecznej na zbliżające się kilka lat.

Do udziału w I Forum zapraszamy wszystkich zainteresowanych polityką społeczną Kutna.