Czy kolejne drogi doczekają się remontu? Miasto stara się o dofinansowanie

Ulica Troczewskiego

Kolejne drogi w Kutnie mogą zostać wyremontowane. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie wymiany nawierzchni na pięciu odcinkach kutnowskich ulic. Chodzi o bardzo ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne. Remontem miałyby zostać objęte fragmenty ulic: Troczewskiego, Łąkoszyńskiej, Zamoyskiego, Północnej oraz Królowej Jadwigi.

- Wiemy, że te drogi są bardzo mocno użytkowane przez kierowców. Widzimy, że stan nawierzchni w wielu miejscach nie jest najlepszy, dlatego chcemy poprawić komfort kierowców poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej. Wartość tego zadania to 1 200 000 złotych – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Dokumenty związane z pozyskanie dofinansowania zostały już wysłane. Teraz czekamy na weryfikację wniosku i ogłoszenie wyników. Warto przypomnieć, że Miasto przygotowuje się również do największej od lat inwestycji drogowej. Gruntowną modernizację przejdzie aż osiem ulic. W tej sprawie ogłoszony już został przetarg. Na to zadanie również pozyskane zostały pieniądze zewnętrzne w kwocie 23 500 000 złotych. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o tej inwestycji.