Czereśniowa i Boczna zyskają nową nawierzchnię

Ulica Czereśniowa

Nowy wygląd zyskają kolejne gruntowe drogi w mieście. Czereśniowa i Boczna to ulice zlokalizowane w północno-zachodniej części miasta w pobliżu ul. Granicznej.

Miasto przekazało plac budowy wykonawcy, który obecnie gromadzi materiały niezbędne do realizacji inwestycji. Z tego względu faktycznie prace drogowe rozpoczną się pod koniec lipca br. Z odpowiednim wyprzedzeniem mieszkańcy ulic zostaną poinformowani o planowanym rozpoczęciu robót i występujących utrudnieniach z tym związanych.

Zadanie obejmuje  wykonanie nawierzchni tych ulic o szerokości 6 m z kostki betonowej, pojawią się także jednostronne chodniki oraz zjazdy na przylegające posesje. Dla poprawy bezpieczeństwa w nawierzchni jezdni wykonane zostaną progi zwalniające. W celu odprowadzenia wód deszczowych w ulicach wykonana zostanie kanalizacja deszczowa.

Inwestycję drogową realizuje firma Global Systems Marcin Balcerzak z Gostynina za kwotę 2, 8 mln zł. Zakończenie budowy ulic przewidziane jest na początku przyszłego roku.

Na zadanie pn. ,,Budowa ulicy Bocznej (droga nr 102565E) i ulicy Czereśniowej (droga nr 102748E) w Kutnie” Miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 348 200,00 zł.

Ulica Czereśniowa

Tablica informacyjna