Były prezes PZPN w Kutnie, tematem wizyty były strefy teq

Na zdjęciu widać dwie osoby siedzące przy stole

Jest pomysł, aby w Kutnie powstały strefy teqballu. W tej sprawie do kutnowskiego magistratu przyjechał Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie honorowy członek Polskiego Związku Teqball.

Teqball to widowiskowa dyscyplina sportowa wymyślona na Węgrzech, która może być nazywana połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizują na zakrzywionym stole podobnym do tego znanego właśnie z zawodów stołowej odmiany tenisa. Zawodnicy do gry używają nóg, a rozgrywka prowadzona jest taką samą piłką, która wykorzystywana jest w normalnych meczach piłkarskich.

- Ta dyscyplina sportu zdecydowanie rozwija technikę zawodników. Nawet teraz podczas zgrupowania piłkarzy Reprezentacji Polski w Opalenicy, w ośrodku są ustawione trzy stoły do teqballu, żeby zawodnicy mogli trenować – mówił na spotkaniu Michał Listkiewicz.

Przedstawiciele związku teqballu namawiali do ustawienia w Kutnie stołów umożliwiających grę. Tomasz Marciniak, który zamierza pomóc promować ten sport w powiecie kutnowskim, zapowiadał, że taka infrastruktura może być pomocna w prowadzeniu zajęć wf w kutnowskich szkołach.

- To świetna okazja dla organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Nie trzeba dużego nakładu finansowego, a można dać im mnóstwo rozrywki, sportowej rywalizacji i aktywności. Jeśli powstałaby w Kutnie taka infrastruktura, moglibyśmy tworzyć szkolne ligi – tłumaczył Tomasz Marciniak.

Obecny na spotkaniu Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna przyznał, że zakup stołów nie jest wykluczony, tym bardziej, że dyscyplina sportu jest rozwojowa.

- Mamy sporo miejsca jeszcze przy boiskach typu Orlik lub przy placach zabaw, tam spokojnie moglibyśmy ulokować stoły do teqball – mówił Jacek Boczkaja.

Warto przypomnieć, że do tegorocznej edycji KBO wpłynął projekt dotyczący całorocznych stref teq. Jego autorem jest radny Bartosz Czechowski, który zapowiedział, że będzie także pisał w tej sprawie wnioski do przyszłorocznego budżetu miasta.