Basen przy „dziewiątce” potrzebuje kapitalnego remontu, Miasto stara się o dofinansowanie

Basen przy Sp9

Pod koniec maja Miasto Kutno złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 9. Basen został wyłączony z użytkowania w 2019 roku.

Obecnie wymaga całkowitej modernizacji, przebudowy węzła sanitarnego, wymiany niecki basenowej, wymiany wszystkich instalacji wewnętrznych, wymiany urządzeń służących uzdatnianiu wody basenowej oraz wszystkich związanych z nią instalacji i urządzeń dodatkowych, budowy instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, a także termomodernizacji.

Szacowany koszt tej inwestycji to ponad 10 milionów złotych, dlatego prezydent Mariusz Sikora podjął decyzję o wnioskowaniu o dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska.

Program wspiera rozwój lokalnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju poprzez budowę nowych i modernizację już istniejących ogólnodostępnych obiektów sportowych, umożliwiających masowe uprawianie sportu. Poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej umożliwi realizację zajęć wychowania fizycznego i jednocześnie zapewni mieszkańcom dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego spędzania wolnego czasu.

Basen przy SP9