Apel do wszystkich ludzi dobrej woli

Jak co roku o tej porze ruszyła już XX edycja Szlachetnej Paczki. Od dziewięciu lat akcja ta na trwałe wpisała się w życie mieszkańców naszego miasta.

Szlachetna Paczka to projekt, który działa w lokalnym środowisku – konkretne osoby pomagają konkretnym nieznajomym osobom, które mieszkają tuż obok nich. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Potrzebujemy – wspólnie – wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok. A szczególnie tym, którym tego szczęścia w tym roku zabrakło, gdyż dotknęła ich pandemia COVID-19.

Pokażmy, że bieda i cierpienie innych nie są nam obojętne. Nigdy nie wiadomo kogo
i w jakim momencie dosięgnie nieszczęście.

Z satysfakcją przyjmuję zaproszenie, aby objąć projekt ten honorowym patronatem PREZYDENTA MIASTA KUTNA. Zatem zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o udział w akcji, czy to jako wolontariusze czy też darczyńcy.

PREZYDENT MIASTA KUTNO
           Zbigniew Burzyński