81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września o godz. 12:00, w 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej mieszkańcy Kutna uczcili pamięć ofiar. Na uroczystości w Parku Wiosny Ludów zgromadzili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, instytucji kultury, harcerzy oraz młodzieży szkolnej.

Krótkie przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński  Po przemówieniu i uczczeniu pamięci ofiar minutą ciszy, kutnowski dziekan – ks. Jerzy Swędrowski odmówił modlitwę za poległych. Następnie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Września 1939”.

Wartę honorową wystawiło I Liceum Ogólnokształcące PUL w Kutnie.

Organizatorem obchodów był Prezydent Miasta Kutna, Kutnowska Rada Pamięci Narodowej oraz I Liceum Ogólnokształcące PUL w Kutnie.