77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

plakat wydarzenia

Kutnowska Rada Pamięci Narodowej oraz Prezydent Miasta Kutno

zapraszają na uroczystość

z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00.

Miejsce uroczystości: cmentarz parafialny w Kutnie przy ul. Cmentarnej 1.

Diorama Powstańcza na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w wykonaniu Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 w godz. 12.00-15.00.

plakat wydarzenia

plakat

1 sierpnia o godz.21.00 podczas KINA PLENEROWEGO na PLACU WOLNOŚCI odbędzie się projekcja filmu "Miasto 44".

Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana.

„Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie.

“Miasto 44” nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. “Miasto 44” nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed lat. “Miasto 44” nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. “Miasto 44” nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat