75-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej z Nagrodą Prezydenta w Dziedzinie Kultury w tle

75-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia obchodzi swój jubileusz. W tym roku mija 75 lat od rozpoczęcia działalności kulturalnej jednostki. Założycielem szkoły był Jan Pychiński, który był również jej wieloletnim dyrektorem. W czwartek (14.10) ku jego pamięci odsłonięto pamiątkową tablicę, która zawisła w jednej z sal Pałacu Gierałty.

W trakcie uroczystości jubileuszowych przyznano nagrody zasłużonym pracownikom i nauczycielom. Ponadto przedstawiciele Urzędu Miasta wręczyli dyrektor Małgorzacie Musiałowskiej Nagrodę Prezydenta Kutna w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury. Zastępcy Prezydenta Kutna: Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak przekazali okolicznościowy medal i podziękowania.

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych.  Za przyznaniem nagrody opowiedziała się jednogłośnie Kapituła ds. ww. nagrody, która swoją rekomendację przekazała prezydentowi miasta, a ten pozytywnie ustosunkował się do tej opinii. Małgorzata Musiałowska jest rodowitą Kutnianką. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1977 roku. W roku 1989 ukończyła PSM I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie w klasie skrzypiec oraz II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie o profilu matematyczno-fizycznym. W 1994 roku uzyskała z  wyróżnieniem  dyplom  magistra  sztuki  na  wydziale  Teorii  Muzyki i Kompozycji, w zakresie teorii muzyki na podstawie pracy ,,Wątek góralski w twórczości Wojciecha  Kilara",   w  której  zamieściła obszerny wywiad, przeprowadzony z kompozytorem.

W  2002 roku ukończyła Studium  Wychowania   Muzycznego   Carla   Orffa  w   Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od dzieciństwa związana z PSM I i II st. w Kutnie jako uczennica, a następnie nauczyciel teorii (od 1992 roku), wicedyrektor (w latach 1995-2004) oraz od 1 września 2004 roku do chwili obecnej jako dyrektor.

Więcej o dyrektor Małgorzacie Musiałowskiej piszemy tutaj:  https://um.kutno.pl/aktualnosc/malgorzata-musialowska-z-nagroda-prezydenta-kutna

Uroczystość 75-lecia szkoły uświetnił występ absolwentów podczas krótkiego koncertu.