Biuletyn Informacji Publicznej

6 grudnia startuje program Kutnowska Karta Mieszkańca, kutnianie pierwsze karty będą mogli odebrać w okolicach połowy grudnia

Konferencja Kutnowska Karta Mieszkańca

Najpóźniej od połowy grudnia będą aktywne pierwsze konta Kutnowskiej Karty Mieszkańca. Ten wyjątkowy program startuje 6 grudnia i wtedy też ruszy rejestracja użytkowników. Jednak na weryfikację konta użytkownika trzeba będzie chwilę poczekać.

- Liczymy się z tym, że wraz ze startem programu może być wielu mieszkańców chcących zarejestrować się w aplikacji, czy też chcących wyrobić fizyczną wersję karty w Urzędzie Miasta. Będziemy musieli wszystkie te osoby zweryfikować, dlatego zakładamy, że na aktywacje kont oraz wydawanie pierwszych kart trzeba będzie zaczekać kilka dni od złożenia wniosku. Wierzę, że w połowie grudnia pierwsi mieszkańcy już będą mogli okazać się kartą. Trudno w tym momencie oszacować ile osób zawnioskuje o Kutnowską Kartę Mieszkańca, dlatego też chcielibyśmy przypomnieć, że Regulamin programu jasno określa, że wydanie Karty może potrwać do 30 dni – wyjaśnia Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Nikt w Urzędzie Miasta nie ukrywa, że będzie to trudne zadanie, szczególnie na początku funkcjonowania systemu.

- My ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby przebiegało to sprawnie, ale z góry dziękujemy Państwu za wyrozumiałość i cierpliwość w kwestiach proceduralnych – dodaje Zbigniew Burzyński.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Kutnowskiej Karty Mieszkańca bo warto, a korzyści będzie coraz więcej.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PREZYDENTEM ZBIGNIEWEM BURZYŃSKIM I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KUTNOWSKIEJ KARCIE MIESZKAŃCA