50 wspólnych lat państwa Kuźniewskich

Jubileusz Złotych godów Państwa Kuźniewskich

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Haliny i Zygmunta Kuźniewskich. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami.

W słowach skierowanych do Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk.

Jak podkreślił prezydent, ta wspaniała rocznica to symbol wierności i miłości rodzinnej.

- To dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Niech ten jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń - mówił Zbigniew Burzyński.

Prezydent podziękował również Jubilatom za ich dorobek  zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się. Państwo Kuźniewscy ślubowanie złożyli 3 marca 1973 roku w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Są szczęśliwymi rodzicami syna Macieja oraz dumnymi dziadkami Jana i Aleksandra. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego. Niezmiennie od 50-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem.

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55 - lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych Godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna.
Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.