39. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego upamiętniona

W 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, parlamentarzystów, związków zawodowych, służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń złożyli symboliczne wiązanki kwiatów przy pomniku „Ulotka”.

Uczestnicy uroczystości uczcili minutą ciszy wszystkich działaczy antykomunistycznego podziemia, którzy zostali ofiarami represji komunistycznego reżimu.

- Podczas Stanu Wojennego zginęło 100 osób, a około 10 tysięcy internowano. Również w Kutnie wiele osób było prześladowanych i internowanych. Więźniów z ziemi kutnowskiej wywożono do włocławka - przypomina Zbigniew Burzyński.

Przewodniczący Rady Podregionu Kutno NSZZ „Solidarność” Wiesław Taraska, złożył zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne.

Organizatorem obchodów 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce była Rada Podregionu Kutno NSZZ „Solidarność”.