Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

18.05.2024 13:00 - 18.05.2024 22:00

UWAGA - MOŻLIWE BURZE (stopień zagrożenia 1)!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41 - burze/1

27 maja mija termin nadsyłania prac w konkursie Muzeum Regionalnego

plakat wydarzenia

XIV Kutnowska Noc w Muzeum

Co może straszyć w Pałacu Saskim w Kutnie?

Każda rezydencja ma swoją zjawę, która ją nawiedza.

W liwskim zamku mieszka Żółta Dama, czyli Ludwika Kuczyńska, ofiara obsesyjnej zazdrości małżonka.

W Pieskowej Skale straszy żyjący w XV wieku Krzysztof Szafraniec, skazany na śmierć przez Kazimierza Jagiellończyka za liczne  przestępstwa, których dopuścił się za życia.

W ogrodzienieckim zamku natknąć się można na czarną bestię. To nikt inny jak Stanisław Warszycki, który pod postacią psa nawiedza ruiny swej byłej posiadłości.

W Kutnie znajduje się pałac podróżny Augusta III Sasa. Monarcha wybrał to miasto na miejsce postoju w czasie długich podróży między Dreznem a Warszawą, dwiema stolicami, które łączył pod swoim berłem.

Pałac w ciągu wieków przeszedł liczne transformacje, od królewskiej rezydencji, poprzez

miejsce pełnienia funkcji urzędowych, po handlowo- usługowy profil działalności.

W związku z trwającymi pracami nad przywróceniem świetności  królewskiej  rezydencji poszukujemy oryginalnego i nietuzinkowego pomysłu na historię o zjawie, która mogłaby pojawiać się po zapadnięciu zmroku w Pałacu Saskim w Kutnie.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Termin nadsyłania prac ( forma dowolna, np. tekst, komiks) mija 27 maja  2022 r.

Adres mailowy: promocjaatmuzeumkutno [dot] com

Adres Muzeum: ul. Konduktorska 13 99-300 Kutno

Rozstrzygnięcie: 1 czerwca 2022 r.

Czekają atrakcyjne nagrody!

plakat wydarzenia