Biuletyn Informacji Publicznej

26 projektów do wyboru w tegorocznej edycji KBO

KBO

Aranżacja zielonych skwerów, klubowa zabawa na terenie miejskich basenów organizacja biegu z pupilem czy instalacja ścianki wspinaczkowej to tylko niektóre pomysły mieszkańców Kutna, wybrane do głosowania w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do Urzędu Miasta zgłoszono 37 projektów, z których 11 zostało odrzuconych z przyczyn formalnych lub merytorycznych.

Do głosowania, ostatecznie zakwalifikowano 26 pomysłów, a wśród nich, znalazły się inicjatywy całkiem nowe i takie, które mieszkańcy mogą już znać z poprzednich edycji - przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, modernizacja placów zabaw czy budowa boisk sportowych. Jak co roku, w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim nie zabrakło projektów pomysłowych i oryginalnych, bo projektodawcy zapragnęli między innymi: książkomatu, plenerowej zabawy przy klubowych rytmach na terenie basenów miejskich, ścianki wspinaczkowej czy namalowania antysmogowego eko-muralu.

- Kutnianie są bardzo kreatywni, mają ciekawe i zaskakujące pomysły. Widać, że Kutnowski Budżet Obywatelski jest potrzebny zarówno mieszkańcom, którzy sami mogą decydować o swoim mieście jak i nam urzędnikom, bo wyniki głosowania w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim niejednokrotnie są dla nas drogowskazem pokazującym czego potrzebują kutnianie – wyjaśnia Daria Byczek, koordynatorka KBO w UM Kutno.

Głosowanie w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 5 września i potrwa do 11 września.

Pełną listę projektów można znaleźć - TUTAJ.