Burze

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 78

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna 2030

okładka

Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, do zadań własnych gminy należy opracowanie i realizacja gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych. Strategia obejmuje zagadnienia z zakresu pomocy społecznej, polityki prorodzinnej, ochrony zdrowia, szeroko pojętej profilaktyki uzależnień.

Dokument powstał we współpracy z przedstawicielami instytucji samorządowych i organizacji społecznych oraz przy udziale mieszkańców, którzy brali udział w badaniach ankietowych.
Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna 2030 jest planem na rzecz pozytywnych zmian przestrzeni miasta uwzględniającym jego potencjał instytucjonalny, społeczny oraz otoczenie zewnętrzne. Otworzy ona możliwości ubiegania się o środki pozabudżetowe dla instytucji oraz organizacji pozarządowych.

Wytyczone kierunki strategiczne oparte zostały na przeprowadzonej diagnozie problemów społecznych charakterystycznych dla Kutna. Zachowują spójność z wybranymi celami operacyjnymi ustanowionymi w Strategii Rozwoju Miasta Kutna 2030. Strategia stanie się podstawą polityki społecznej Miasta Kutna stawiającą na współdziałanie wszystkich podmiotów życia społecznego w celu tworzenia optymalnych warunków rozwoju społeczności lokalnej.

Podstawowym źródłem finansowania Strategii będą środki pochodzące z budżetu miasta Kutna. Do określenia ram finansowych Strategii przyjęto wysokość wydatków zaplanowanych w budżecie miasta w zakresie pomocy społecznej oraz innych obszarów polityki społecznej (Dz. 851 Ochrona Zdrowia, Dz. 852 Pomoc Społeczna, Dz. 855 Rodzina). Podstawę prognozy stanowiła wysokość środków finansowych zaplanowanych w ww. działach w budżecie miasta Kutna na 2024 rok.

Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna 2030