"Miej oko na skórę" - w październiku bezpłątne badania

Kampania miej oko na skórę

Od października w Kutnie rusza kampania edukacyjna pod nazwą "Miej oko na skórę". Jej celem będzie uświadomienie mieszkańcom, jak zadbać o własne ciało by zminimalizować szansę pojawienia się czerniaka.

Już w sobotę 1 października br. w godzinach 10:00-18:00 w Przychodni Specjalistycznej Salus przy ulicy Szpitalnej 46 w Kutnie, będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań dermoskopowych skóry. Będzie to okazja, by obecny na miejscu lekarz dermatolog przebadał znamiona na skórze i ewentualnie skierował na dodatkowe badania. Warto pamiętać, że wczesne wykrycie nowotworu skóry, w tym czerniaka pozwala na jego całkowite wyleczenie. Akcja odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych.

Akcję bezpłatnych badań swoim patronatem objął Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński.

Więcej informacji nt. kampanii można znaleźć na stronie https://www.sarcoma.pl/czerniak/kampania-miej-oko-na-skore/