II przetarg ustny ograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości położonej w Kutnie przy ul. Dąbrowskiego 10

Przetarg ograniczony
Data zamieszczenia postępowania
03.01.2023
Status
Aktualne

PREZYDENT MIASTA KUTNO

ogłasza

II przetarg ustny ograniczony

1. Przetarg odbędzie się w dniu 22 lutego 2023 roku o godzinie 11:00, w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 314.

2. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość zabudowana, stanowiąca własność Miasta Kutno oznaczona w ewidencji gruntów i budynków obręb 4–Kościuszków numerem działki 797/2 o powierzchni 0,0240 ha, położona w Kutnie przy ul. Dąbrowskiego 10. Nieruchomość zapisana jest w księdze wieczystej LD1K/00032853/9.

3. Pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości odbył się w dniu 07.12.2022 roku.

4. Nieruchomość leży na terenie, dla którego brak jest opracowanego m.p.z.p. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna znajduje się na terenie zabudowy jednorodzinnej.

5. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 75.000 zł. Sprzedaż jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT.

6. Z uwagi na parametry ograniczające zagospodarowanie, położenie i brak wjazdu z drogi publicznej nieruchomość jest przeznaczona do sprzedaży w drodze przetargu ustnego ograniczonego do właścicieli przyległych nieruchomości. Osoby spełniające ten warunek w celu zakwalifikowania ich do udziału w przetargu winny złożyć stosowne dokumenty w Urzędzie Miasta Kutno pokój nr 203, do dnia 15 lutego 2022 r.

Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona w siedzibie Urzędu Miasta Kutno 16 lutego 2022 r.

7. Nieruchomość można oglądać po uprzednim uzgodnieniu terminu z zarządcą nieruchomości - ZNM Kutno, ul. Oporowska 5, tel. 24 252-81-10.

8. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości 10.000 zł w terminie do dnia 17 lutego 2022 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780.

Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet ceny nabycia.

Cena nabycia pomniejszona o wpłacone wadium płatna jest przed dniem zawarcia umowy sprzedaży.

Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy notarialnej.

9. Nabywca nieruchomości zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie nabywcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy notarialnej upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

10. Koszty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej w całości ponosi nabywca.

11. Prezydent zastrzega, że przetarg może być przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu przetargu w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta na okres co najmniej 7 dni przed otwarciem przetargu, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik przetargu będzie mógł w nim uczestniczyć.

12. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno - tel. 24 253-11-44, pok. 203.