Z centrum miasta zniknęły kolejne kopciuchy, dwie kamienice przyłączane do sieci cieplnych

Plac Wolności

To kolejna inwestycja w czyste powietrze w Kutnie. Dwie kamienice znajdujące się w centrum miasta są podłączane do sieci ciepłowniczej. Chodzi o budynki przy ulicy Teatralnej 10 i Placu Wolności 15. Dzięki tej inwestycji w ponad 20 lokalach mieszkalnych nie będą już używane pojedyncze piece grzewcze. Zastąpi je bardziej ekologiczne ciepło systemowe.

- Prace są już bardzo zaawansowane. Zamontowany został już węzeł cieplny. Dodatkowo w dwóch budynkach w 11 lokalach mieszkalnych mieszkańcy mają już dostęp centralnego ogrzewania. Wykonane zostały także instalacje ciepłej wody użytkowej – mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Do wykonania zostało jeszcze kilka wykończeniowych prac oraz m.in.  piony instalacji ciepłej wody. Wymiana źródeł ciepła w budynkach przy ulicy Teatralnej 10 i Placu Wolności 15 potrwa maksymalnie do początku lutego.

FOT. Krystian Olęncki