Są ze sobą aż 65 lat. Piękny jubileusz Państwa Zatońskich

Państwo Zatońscy podczas Jubileuszu

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość jubileuszu 65-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Krystyny i Jana Zatońskich. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński przekazał Jubilatom serdeczne gratulacje oraz okolicznościowy dyplom z podarunkiem różanym. W słowach skierowanych do nich pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za zaangażowanie w życie społeczne miasta,a także wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich młodych ludzi.

Jubilaci to mieszańcy Kutna, którzy ślubowanie złożyli 8 grudnia 1956 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie, a następnie w Święta Bożego Narodzenia  tego samego roku wypowiedzieli sakramentalne TAK. Zawodowo związani byli z Zakładem Podzespołów Radiowych "Miflex" oraz Fabryką Maszyn Rolniczych "Kraj" Państwo Zatońscy byli mocno zaangażowani w życie społeczne miasta poprzez aktywny udział w takich organizacjach i stowarzyszeniach, jak Polski Czerwony Krzyż czy Chór Speranza, uświetniający swoimi występami wiele miejskich uroczystości patriotycznych.

Są szczęśliwymi rodzicami córki Grażyny i syna Adama. Doskonale odnajdują się również w roli dziadków wnucząt Igora, Marceliny i Karoliny. Dochowali się także czworga prawnucząt.

Jak przyznaje pani Krystyna miłość, wzajemny szacunek, dbałość o rodzinę, o dzieci to jest podstawa udanego związku, ale w życiu bywało różnie.

- Poznaliśmy się, gdy ja miałam 18, a mąż 24 lata. Po ukończeniu technikum kolejowym w Poznaniu musiałam szukać zatrudnienia i tu w Kutnie właśnie on przyjmował mnie do pracy. Dzięki temu, że podpowiedział mi gdzie zdobiłam błąd w trakcie egzaminu, udało mi się go poprawić i dostać pracę – wspomina Pani Krystyna.

Jak podkreśla pan Jan, jak się przyrzekło tak ma zostać. I tak zostało niezmiennie od 65-ciu lat. Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

Jubileusz Państwa Zatońskich