Kutno z dofinansowaniem na miejsca w żłobku

Na zdjęciu widać moment przekazania symbolicznego czeku na dofinansowanie

Miasto Kutno otrzymało dotację w wysokości 33 600 złotych na zapewnienie funkcjonowania w 2021 roku dodatkowych 35 miejsc opieki w Żłobku Miejskim "Wesoła łąka" przy ul. Troczewskiego.

Umowę dotacji na to zadanie podpisał dzisiaj Prezydent Zbigniew Burzyński w Urzędzie Miejskim w Koluszkach. W uroczystości podpisania umów na dofinansowanie zadań w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki Nad Dziećmi w Wieku do Lat 3 "MALUCH +" 2021 uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda,  Wojewoda Łódzki Tomasz Bocheński i beneficjenci tegorocznej edycji programu.

Pozyskane dofinansowanie będzie wsparciem bieżącego funkcjonowania żłobka w zakresie kosztów wynagrodzeń. Roczne koszty związane z funkcjonowaniem żłobka miejskiego, zapewniającego opiekę dla 85-ciorga dzieci w wieku do lat 3, wynoszą ok. 1,5 mln zł. Z opłat wnoszonych przez rodziców wpływa ok. 200 tys. zł. Po uwzględnieniu pozyskanej dotacji Miasto na bieżące funkcjonowanie żłobka miejskiego w 2021 roku zabezpiecza kwotę ok. 1 250 000 zł.

Na zdjęciu widać moment podpisania umowy na dofinansowanie

logo MPiPS        logo programu maluch +