Kutnianie wybrali - Mariusz Sikora nowym prezydentem miasta

Zbigniew Burzyński i Mariusz SIkora

W niedzielę (07.04) w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy miasta wybierali nowego prezydenta, radnych do Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Nowym prezydentem Kutna został Mariusz Sikora. Mieszkańcy wybrali nowego prezydenta w I turze wyborów samorządowych. Dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Burzyńskiego i Mariusza Sikory. W wyborach na prezydenta otrzymał 8 428 głosów, co daje 52,74% poparcia. Wspomniany komitet urzędującego jeszcze prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i prezydenta elekta wprowadził do Rady Miasta 12 radnych. Ponadto do Rady Miasta mandaty uzyskało 7 przedstawicieli Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch kandydatów z Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Mieszkańcy miasta do Rady Powiatu wybrali 9 przedstawicieli. Najwięcej mandatów do rady otrzymali kandydaci Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - cztery. Trzech radnych do Rady Powiatu Kutnowskiego wprowadził Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, a dwóch Komitet Wyborczy Komitet Obywatelski.PL.

Kutno będzie miało również swojego przedstawiciela w Sejmiku Wojewódzkim Województwa Łódzkiego. Mandat radnego uzyskał Wojciech Ziółkowski z Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

WYNIKI WYBORÓW W KUTNIE:

Wyniki wyborów na prezydenta Kutna:

1. Mariusz Sikora - 8 428 głosów (52,74%)

2. Ewa Rzymkowska - 4 354 głosy (27,25%)

3. Andrzej Michałkiewicz - 1 774 głosy (11,10%)

4. Bartosz Serenda - 1 423 głosy (8,91%)

Wyniki wyborów do Rady Miasta Kutno:

1. KWW Zbigniewa Burzyńskiego i Mariusza Sikory - 7 292 głosy - 12 mandatów

2. KW Prawo i Sprawiedliwość - 4 876 głosów - 7 mandatów