Przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne

23.04.2024 21:00 - 24.04.2024 08:00

Uwaga - możliwe przymrozki !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 33

Kutnianie pamiętają o Bitwie Nad Bzurą

zdjęcie publiczności

W niedzielę (18.09) mieszkańcy miasta uczcili 83. rocznicę Bitwy Nad Bzurą. Uroczystości upamiętniające największą bitwę polskiej kampanii z września 1939 roku rozpoczęły się polową mszą świętą w Parku Wiosny Ludów tuż przy muzeum Bitwy Nad Bzurą. Licznie zgromadzeni mieszkańcy w hołdzie bohaterom złożyli kwiaty i znicze przy pomniku Poległych w Obronie Ojczyzny.

83. rocznicę Bitwy Nad Bzurą uświetnił koncert, podczas którego zaprezentowały się dwie orkiestry: Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Kutna oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogli z kolei uczestniczyć w rajdzie rowerowym szlakiem Bitwy Nad Bzurą, by poznać miejsca, w których we wrześniu 1939 roku toczyły się działania wojenne.

Uroczystości upamiętniające 83. rocznicę Bitwy Nad Bzurą przygotowało Muzeum Regionalne w Kutnie.

83. Rocznica Bitwy Nad Bzurą