Biuletyn Informacji Publicznej

„Jazzmani dla Niepodległej” - pieśni patriotyczne w jazzowym ujęciu

Data wydarzenia
Miejsce
Czytelnia MiPBP
Wstęp
bezpłatny - wejściówki
Kontakt z organizatorami
biblioteka [at] bibliokutno.pl
Organizator
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

„Jazzmani dla Niepodległej” - pieśni patriotyczne w jazzowym ujęciu, koncert z okazji Święta Niepodległości.

Wejściówki do odebrania od 29.10

 

Wystąpi zespół w składzie:

Maciej Jesiołkiewicz (śpiew, gitara basowa) to pochodzący z Jarocina młody, obiecujący wokalista, realizujący się z dużym powodzeniem także jako jazzowy gitarzysta basowy, kompozytor i autor tekstów. Jako basista Jan Szkudlarek Collective zagrał wiele koncertów, min. na festiwalu Krokus Jazz Festival, IV Europejskim Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie.

Witold Janiak (fortepian)- Pianista jazzowy, hammondzista, kompozytor. Laureat  Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Dwukrotny laureat Oscara Jazzowego. Na Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie otrzymał drugą nagrodę Wydał sześć autorskich płyt. Był uczestnikiem wielu festiwali międzynarodowych i polskich

Kamil Miszewski (perkusja)- perkusista, Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Jest członkiem Tria Witolda Janiaka z którym nagrał dwie płyty: „Zagrajcie swoją muzykę" oraz „Cinema meets jazz". Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmoniami: Narodową, Bydgoską i Łódzką.

plakat