Data zamieszczenia postępowania

PREZYDENT  MIASTA  KUTNO
ogłasza rokowania
na sprzedaż
zabudowanej nieruchomości położonej w Kutnie przy
ul. Dąbrowskiego 10

1. Rokowania odbędą się w dniu 8 sierpnia 2023 roku o godzinie 1130 w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 403.
2. Przedmiotem rokowań jest nieruchomość zabudowana, stanowiąca własność Miasta Kutno oznaczona w ewidencji gruntów i budynków obręb 4–Kościuszków numerem działki 797/2 o powierzchni 0,0240 ha, położona w Kutnie przy ul. Dąbrowskiego 10. Nieruchomość zapisana jest w księdze wieczystej LD1K/00032853/9.
3. Nieruchomość leży na terenie, dla którego brak jest opracowanego m.p.z.p. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna znajduje się na terenie zabudowy jednorodzinnej. Z uwagi na parametry ograniczające zagospodarowanie, położenie i brak wjazdu z drogi publicznej nieruchomość jest przeznaczona do sprzedaży na rzecz właścicieli przyległych nieruchomości.
4. Pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości odbył się w dniu 07 grudnia 2022 r. - cena wywoławcza wynosiła 97.200 zł, drugi przetarg odbył się 22 lutego 2023 r. cena wywoławcza - 75.000 zł.
5. Cena wywoławcza do rokowań wynosi 50.000 zł. Sprzedaż jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Cena może zostać rozłożona na raty na czas nie dłuższy niż 10 lat. Wierzytelność Miasta Kutno w stosunku do nabywcy z tytułu rozłożenia na raty podlega zabezpieczeniu przez ustanowienie hipoteki. Pierwsza rata nie może być niższa niż 15% ceny nieruchomości ustalonej w drodze rokowań. Rozłożona na raty niespłacona część ceny podlega oprocentowaniu przy zastosowaniu stopy procentowej równej stopie redyskonta weksli stosowanej przez Narodowy Bank Polski. Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do poddania się egzekucji w zakresie płatności ceny nabycia nieruchomości, w trybie art. 777 § 1 kpc.
6. Warunkiem przystąpienia do rokowań jest wpłacenie zaliczki w pieniądzu, w wysokości 5.000 zł na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780 w terminie do dnia 2 sierpnia 2023 roku.
- Zaliczka podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia rokowań z tym, że zaliczka uczestnika, który rokowania wygra zalicza się na poczet ceny nabycia.
- Cena nabycia (lub I rata) pomniejszona o wpłaconą zaliczkę płatna jest przed dniem zawarcia umowy sprzedaży.
- Zaliczka ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która rokowania wygra od zawarcia umowy notarialnej.
7. Zgłoszenie do rokowań w formie pisemnej należy złożyć w zamkniętej kopercie z opisem „Rokowania – ul. Dąbrowskiego 10” do dnia 03 sierpnia 2023 roku w kancelarii Urzędu Miasta Kutno (punkt informacyjny na parterze).
8. Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę oraz siedzibę, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot,
- datę sporządzenia zgłoszenia,
- oświadczenie, że zgłaszający zapoznał się z warunkami rokowań i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,
- oświadczenie, że zgłaszający jest właścicielem nieruchomości sąsiadującej z nieruchomością będącą przedmiotem rokowań,
- proponowaną cenę nabycia nie niższą niż cena wywoławcza określona w ogłoszeniu i sposób jej zapłaty,
- podpis zgłaszającego,
-  dodatkowe warunki: sposób zagospodarowania z nieruchomością przyległą,
- kopię dowodu wpłaty zaliczki.
9. Część jawna rokowań odbędzie się w dniu 08 sierpnia 2023 r. o godzinie 1130  w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18 (sala nr 403).
- Komisja przeprowadza ustną część rokowań w zakresie wszystkich warunków koniecznych do zawarcia umowy oraz dodatkowych propozycji uczestników rokowań, osobno z każdą z osób zakwalifikowanych do udziału w części ustnej rokowań.
- Dodatkowe propozycje uczestników rokowań złożone w trakcie ustnej części rokowań nie mogą być mniej korzystne od zawartych w pisemnym ogłoszeniu.
- W przypadku złożenia przez uczestników rokowań równorzędnych propozycji komisja może zorganizować dodatkowe ustne rokowania z tymi osobami.
10. Miastu Kutno przysługuje prawo zamknięcia rokowań bez wybrania nabywcy nieruchomości.
11. Nieruchomość można oglądać po uprzednim uzgodnieniu terminu z zarządcą nieruchomości - ZNM Kutno, ul. Oporowska 5, tel. 24 252-81-10.
12. Nabywca nieruchomości zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia rokowań. Nieprzystąpienie nabywcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy sprzedaży upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.
13. Koszty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej w całości ponosi nabywca.
14. Dodatkowych informacji dotyczących warunków rokowań udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno - tel. 24 253-11-44, pok. 203.

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/ogloszenie/rokowania-na-sprzedaz-zabudowanej-nieruchomosci-polozonej-w-kutnie-przy-ul-dabrowskiego