Przetarg nieograniczony
Nieaktualne

PREZYDENT  MIASTA  KUTNO
 ogłasza II przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż  nieruchomości gruntowej  położonej w Kutnie
 przy ul. Sklęczkowskiej.

1. Przetarg odbędzie się w dniu 2 sierpnia 2021 roku o godzinie 11:00, w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 314.
Pierwszy przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 7 kwietnia 2021 r.

2. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca własność Miasta Kutno położona w Kutnie przy ul. Sklęczkowskiej, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków m. Kutna obręb Sklęczki numerem działki 49/6 o powierzchni 0,7864 ha. Dla nieruchomości w V Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta nr LD1K/000036109/7. Nieruchomość posiada ograniczony dostęp do drogi publicznej przez wjazd „gospodarczy” z ul. Sklęczkowskiej. Nabywca ustanowi na nieruchomości służebność gruntową w postaci prawa przejścia i przejazdu na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości oznaczonej numerami działek 49/4 i 23/3 oraz nieruchomości oznaczonej numerem działki 49/5.

3. Zgodnie z ustaleniami  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sporządzonego dla terenu położonego w Kutnie pomiędzy ulicą Sklęczkowską, torami PKP i granicą miasta Kutna  znajduje się na terenie oznaczonym symbolem 9P - tereny produkcyjno-magazynowo-składowe. Nieruchomość nie leży na obszarach rewitalizacji.

4. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 780.000 zł. Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%.

5. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości 100.000 zł w terminie do dnia 26 lipca 2021 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780.
Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet ceny nabycia. Cena nabycia pomniejszona o wpłacone wadium płatna jest przed dniem zawarcia umowy sprzedaży. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy notarialnej.

6. Nabywca nieruchomości zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia  umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie nabywcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy notarialnej upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

7. Koszty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej w całości ponosi nabywca.

8. Prezydent zastrzega, że przetarg może być przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu przetargu w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta na okres co najmniej 7 dni przed otwarciem przetargu, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik przetargu będzie mógł w nim uczestniczyć.

9. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno-tel. 24 253-12-47, pok. 203.

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/ogloszenie/ii-przetarg-ustny-nieograniczony