Przetarg ograniczony

PREZYDENT  MIASTA  KUTNO
 ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony
na oddanie w dzierżawę na okres do trzech lat  części nieruchomości gruntowej
 położonej w Kutnie przy ul. Podrzecznej.

1. Przetarg odbędzie się w dniu 17 maja 2021 roku o godzinie 11:00, w Urzędzie Miasta Kutno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, pok. 314.
  2. Przedmiotem przetargu jest część nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Miasta Kutno położonej w Kutnie przy ul. Podrzecznej, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków m. Kutna obręb Śródmieście numerem działki 3125 o powierzchni 1990 m2,  przeznaczona do dzierżawy na prowadzenie działalności parkingowej - na okres do dnia 30 kwietnia 2024 roku. Dla nieruchomości w V Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta nr LD1K/00034334/9. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Podrzecznej. Przedmiotowy teren znajduje się w dzierżawie osoby fizycznej na podstawie umowy dzierżawy, która wygasa z dniem 30 kwietnia 2021 r.
  3. Zgodnie z ustaleniami  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sporządzonego dla obszaru położonego w Kutnie pomiędzy ul. Sienkiewicza, ul. Pdrzeczną, Aleją Jana Pawła II i rzeką Ochnią nieruchomość leży na terenie oznaczonym symbolem U/MW2 - to tereny zabudowy śródmiejskiej, usług nieuciążliwych i mieszkaniowej  wielorodzinnej.
  4. Czynsz dzierżawny wywoławczy do przetargu w skali miesiąca wynosi 716,40 zł (tj. 0,36 zł za 1 m2 x 1990 m2 = 716,40 zł). Minimalne postąpienie ustala się na 10 zł. Wylicytowany czynsz płatny jest w stosunku miesięcznym do dnia 15- ego każdego miesiąca. Do wysokości czynszu dzierżawnego uzyskanego w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%. Wysokość czynszu dzierżawnego będzie podlegała waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem za rok poprzedni publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonego w formie komunikatu w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski”, począwszy od roku 2022.
  5. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości  140,00 zł w terminie do dnia 10 maja 2021 roku na konto Urzędu Miasta Kutno w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. numer 11 2030 0045 1110 0000 0164 9780. Wadium podlega zwrotowi w ciągu 3 dni od daty zakończenia przetargu z tym, że wadium uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet czynszu dzierżawnego. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się osoby, która przetarg wygra od zawarcia umowy dzierżawy.
  6. Dzierżawca nieruchomości zostanie powiadomiony o terminie podpisania umowy dzierżawy, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzystąpienie dzierżawcy bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy dzierżawnej upoważnia właściciela do odstąpienia od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Wydzierżawiający zastrzega możliwość przesunięcia terminu zawarcia umowy dzierżawy do czasu wydania terenu przez aktualnego władającego terenem.
  7. Wydzierżawiający zastrzega sobie, że dzierżawa może być wypowiedziana przed upływem terminu, na który została zawarta, z zachowaniem 3-y miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, jeżeli okaże się, że wydzierżawiony grunt zostanie przeznaczony do zagospodarowania zgodnie z ustaleniami w planie zagospodarowania przestrzennego lub przeznaczony przez Wydzierżawiającego do sprzedaży albo będzie wykorzystywany niezgodnie z celem określonym w umowie.
  8. Dzierżawca zobowiązany będzie do płacenia podatków i innych ciężarów związanych z przedmiotem dzierżawy.
  9. Prezydent zastrzega, że przetarg może być przeprowadzony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a informacja o przeprowadzeniu przetargu w taki sposób zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta na okres co najmniej 7 dni przed otwarciem przetargu, wskazująca w jaki sposób przy użyciu tych środków uczestnik przetargu będzie mógł w nim uczestniczyć.
  10. Dodatkowych informacji dotyczących warunków przetargu udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno - pokój 210A, tel. 24 253-12-49, 24 253 - 11 - 48.

Kutno, dnia 14 kwietnia 2021 r.

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/ogloszenie/i-przetarg-ustny-nieograniczony-na-oddanie-w-dzierzawe-na-okres-do-trzech-lat-czesci