Po raz 18. Festiwal Jeremiego Przybory w Kutnie
Najstarszy, największy i najlepszy Festiwal Jeremiego Przybory! Po raz 18. zapraszamy do Kutna miłośników twórczości Starszych Panów.
16 listopada – ŚRODA / Centrum Teatru Muzyki i Tańca
18:00 „Wespół w Zespół” – program kabaretowy w wykonaniu RETROKLIKI z II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, obowiązują wejściówki
To hołd od małych ludzi dla wielkich artystów. Piosenki Kabaretu Starszych Panów i skecze Kabaretu Dudek w wykonaniu młodzieży, która chce poczuć kabaret w inny sposób niż przez szkło telewizora. Widowisko, łączące pokolenia dziadków, rodziców i wnuków, przypomni kultowe skecze i piosenki, które od lat inspirują i cieszą kolejne generacje.
Na czym polega fenomen artystów sprzed lat? Co urzekło młodych ludzi, tak skorych do nowatorskich kreacji, że z nostalgią i sentymentem powrócili do przeszłości, by wydobyć z niej teksty skrzące błyskotliwym poczuciem humoru, urokliwą, wyrafinowaną polszczyzną, żywym komizmem językowym i sytuacyjnym?
Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą młodzi entuzjaści sztuki kabaretowej. Niewątpliwie utwierdzą wszystkich w przekonaniu, że „piosenka jest dobra na wszystko”!
Występują:
Ala Sadowska
Natalia Lewkowicz
Magdalena Kaczmarek
Klaudiusz Miklas
Miłosz Matusiak
Justyna Walicka
Daria Śliwińska
Ola Frankowska
Nina Nowacka
Reżyseria: Ala Sadowska
Wsparcie techniczne: Jakub Osiński
Koordynator projektu: Barbara Rostek-Nowacka
---
17 listopada – CZWARTEK / Centrum Teatru Muzyki i Tańca
18:00 „Krafftówna w krainie czarów” – projekcja filmu dokumentalnego poświęconego Barbarze Krafftównie w reż. Piotra Konstantinowa, Macieja Kowalewskiego, Bilet: 10 zł w kasie KDK lub ONLINE:
https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2544?sort=Flow&date=2022-11&dateStart=0
Scenariusz: R. Grzela
“Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.
---
18 listopada – PIĄTEK / Centrum Teatru Muzyki i Tańca
18:00 “Barbara Krafftówna o sobie samej”- wieczór wspomnień z udziałem manager i siostrzenicy Aktorki – Elżbiety Łukaszewicz, fragmenty Jubileuszu 90-lecia Aktorki
Gospodarze spotkania – Monika i Grzegorz Wasowscy, obowiązują wejściówki
"Jeszcze rok temu trzymaliśmy kciuki za szybki powrót Basi do zdrowia. Wiedzieliśmy o odwołanym spotkaniu z Widzami w Kutnie. A potem kolejne złe doniesienia od Elżuni… Ale energia Basi karze nam (!) nie załamywać rąk, tylko działać. Pod skrzydła naszej Fundacji doszła kolejna Osoba, o której pamięć mamy obowiązek, zaszczyt i przyjemność dbać. Zapraszamy zatem na wieczór wspomnień, w którym nie zabraknie samej głównej Bohaterki, jako że zarejestrowaliśmy całą 90-tkę w Teatrze Polonia, kiedy to Basia odpowiadała na pytania Remigiusza Grzeli i przyjmowała honory i niespodzianki przygotowane przez nas. Barbara Krafftówna w Kutnie – już w trakcie kolejnej Stacji Kutno. Zapraszamy" – Monika i Grzegorz Wasowscy.
---
19 listopada – SOBOTA / Kutnowski Dom Kultury
18:00 „Piosenki Mistrza Jeremiego” – Koncert Konkursowy, obowiązują wejściówki
Finaliści 18. “Stacji Kutno” Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory - Konkursu Piosenki Mistrza Jeremiego wybrani zostali spośród 33 zgłoszeń.
TRANSMISJA NA ŻYWO na kanale YouTube Kutnowskiego Domu Kultury!
Układ laureatów wg. kolejności prezentacji:
MARTA PRUSZAK – VIRION, 34 LATA, Warszawa
Aktorka, wokalistka – niepoprawna optymistka, która widzi świat przez różowe okulary. Jej piaskowa barwa głosu i charyzma kochają się w kompozycjach od dwudziestolecia międzywojennego przez kolorowe utwory z lat pięćdziesiątych, aż po szalone piosenki lat 80 i 90. Czarna kawa, perły i słodkie perfumy to jej znak rozpoznawczy.
Już kąpiesz się nie dla mnie, muz. Jerzy Wasowski
Tango Kat, muz. Jerzy Wasowski
AKOMPANIAMENT: Stanisław Szczyciński – fortepian/pianino
JOANNA WOJTKIEWICZ, 23 LATA, WAWRZYNY
Przede wszystkim słuchacz i odbiorca muzyki. Uczestniczka warsztatów wokalnych i jazzowych, dzięki którym pasjonuje się technikami improwizacji i emisją głosu. W wolnym czasie pije za dużo kawy.
Śmierć ptaka, muz. Jerzy Wasowski
Oczy przezroczyste, muz. Jerzy Wasowski
AKOMPANIAMENT: Sebastian Galus
PIOTR SOLORZ, 30 lat, Katowice
Kompozytor, wokalista, aktor, multiinstrumentalista, producent i instruktor muzyczny. Współzałożyciel zespołu muzyczno-wokalnego SoulCube, były członek zespołu „Tylko Ty”. Odtwórca wielu ról pierwszoplanowych w musicalach. W latach 2019 – 2020 kierownik muzyczny Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku Nad Wisłą.
Tanie dranie, muz. Jerzy Wasowski
Piosenka jest dobra na wszystko, muz. Jerzy Wasowski
EWELINA WOŹNIAK, 18 LAT, BIELAWA
Jest uczennicą 4 klasy liceum ogólnokształcącego. Wokalnie rozwija się w Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie. Jest ambitna i pracowita, aktywnie twórcza, uzdolniona muzycznie i wokalnie. Uparcie dąży do osiągnięcia określonych celów, nie rezygnuje ze swoich marzeń i zamierzeń, ale wytężoną pracą je osiąga o czym świadczą zdobywane nagrody, m.in. 2 nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym Polskiej Piosenki „Z piosenka przez dekadę – lata 60-te” oraz I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kwietnik w Miasto Kutno.
Jak zatrzymać tę chwilę, muz. Jerzy Wasowski
Przyjdź! Przyjdź!, muz. Jerzy Wasowski
BOGUMIŁA KUCHARCZYK – WŁODAREK, 72 LATA, Łódź
W 2009 roku porzuciła fizykę na uniwersytecie, by zabrać się za śpiewanie własnych piosenek. Tworzy piosenki autorskie, czasem komponuje muzykę do cudzych tekstów, czasem pisze polskie teksty do ukochanych piosenek obcojęzycznych, czasem też pisze teksty do muzyki instrumentalnej. Na swoim koncie ma liczne sukcesy wokalne m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, znalazła się w finałowej czwórce I edycji The Voice Senior.
Dama z portretu, muz. Jerzy Wasowski, ar. – Michał Jasnos
Patrzę na Ciebie, muz. Jerzy Wasowski, ar. – Michał Jasnos
AKOMPANIAMENT: Michał Jasnos – fortepian, Wiktoria Czaban – skrzypce
MAŁGORZATA STEC, 33 LATA, Bełchatów
Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki, uczestniczka wielu warsztatów muzycznych i licznych programów telewizyjnych. Laureatka szeregu konkursów, m.in. Festiwalu „Blues nad Bobrem” czy Festiwalu Piotra Nowaka. O sobie tylko tyle: „budzi się z muzyką, by z muzyką zasnąć”.
S.O.S, muz. Jerzy Wasowski, ar. Maciej Wiśniewski, Paweł Noszczyński
Idę cienistą stroną ulicy, muz. Jerzy Wasowski, ar. Maciej Wiśniewski, Paweł Noszczyński
AKOMPANIAMENT: Maciej Wiśniewski, Paweł Noszczyński
BARTOSZ WITKOWSKI, 44 LATA, Warszawa
Na co dzień pełni funkcje dziekana w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej gdzie stara się być nienajgorszym wokalistą wśród profesorów ekonometrii, a Sebastian – jego akompaniator jest najlepszym akordeonistą wśród doktorów fizyki. Piosenki Przybory i Wasowskiego towarzyszą Bartoszowi praktycznie od urodzenia, ale „Paryż o kabanosie” poznał chyba dwa miesiące temu i zakochał się w nim od razu.
Biżuteria, muz. Jerzy Wasowski, ar. Sebastian Zając
Paryż o kabanosie, muz. Jerzy Wasowski, ar. Sebastian Zając
AKOMPANIAMENT: Sebastian Zając – akordeon
ROBERT PUCZKA, 17 LAT i JAN GOSTUMSKI, 16 LAT, Malbork
Uczniowie różnych klas w tym samym liceum. Różni ich bardzo wiele, ale łączy pasja do muzyki. Obaj lubią repertuar Starszych Panów, chociaż do „starszych” im jeszcze sporo brakuje.
Na ryby, muz. Jerzy Wasowski
Inwokacja, muz. Jerzy Wasowski
ALEKSANDRA DZIERŻAWSKA, 31 LAT, ELGANOWO
Na co dzień Ola ma przyjemność śpiewać i grać na basie w zespole Ciepłe Popołudnie. Wychowana w miłości do natury i muzyki Starszych Panów; najchętniej spędza czas, pływając w zimnych jeziorach, ucząc się prostych czynności remontowych i zbierając grzyby.
Ballada jarzynowa, muz. Jerzy Wasowski
Już czas na sen, muz. Jerzy Wasowski
AKOMPANIAMENT: Stanisław Szczyciński – pianino
MATEUSZ SUBOCZ, 17 LAT, BIELAWA
Absolwent szkoły muzycznej wyższego stopnia w klasie gitary, śpiewa od 11 lat. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Kocha muzykę, a w szczególności jazz. Lubi grać na gitarze i jazdę konną.
Śmierć ptaka, muz. Jerzy Wasowski
Zmierzch, muz. Jerzy Wasowski
FINAŁ 18. Konkursu “Piosenki Mistrza Jeremiego” odbędzie się 19 listopada 2022 (sobota) o godz. 18:00.
TRANSMISJA NA ŻYWO na kanale YouTube Kutnowskiego Domu Kultury!
---
20 listopada NIEDZIELA / Kutnowski Dom Kultury
18:00 Koncert Galowy 18. Stacji Kutno
I część Aleksandra Bogucka Laureatka SK 2021 oraz Laureaci Stacji Kutno 2022
Aleksandra Bogucka – wokalistka, autorka muzyki. Laureatka licznych festiwali o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Współpracuje z wieloma cenionymi artystami, udziela się zarówno na scenach muzycznych jak i na deskach teatru. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem, pisząc własne melodie do słów uznanych poetów i tekściarzy.
II część „Przybora na 102” – spektakl muzyczno-kabaretowy z udziałem Magdy Umer i Mumio, Bilet: 90 zł w kasie KDK lub ONLINE:
https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2536?sort=Flow&date=2022-11&dateStart=0
Na scenie pojawiają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona przez muzyczne trio. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie, z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno-muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Publiczność szaleje!
SPONSOREM KONCERTU GALOWEGO STACJI KUTNO 2022 JEST FIRMA ECO KUTNO
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[6]