Kutnowska Majówka 2022

plakat[0]

Zapraszamy na Kutnowską Majówkę! Świętujemy już od 30 kwietnia.

Poniżej przedstawiamy program tegorocznego majowego weekendu: 

30.04 - 3.05 Jarmark Majowy / Pl. Piłsudskiego

30.04 - 3.05 Zlot Foodtrucków - Żarciowozy w Kutnie / Pl. Piłsudskiego

30.04 - 3.05 Lunapark / Tereny rekreacyjne nad Ochnią

1.05 11 Majówka z Bareją - goście Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Marcel Szytenchelm, Marek Siudym / KDK i Park Traugutta

Program:

Godz. 12.03 / ul. Barei

Pochód zawsze w modzie

Spotkanie wszystkich uczestników na ul. Barei. Uroczysty pochód do Kutnowskiego Domu Kultury.

Godz. 12.42 / Kutnowski Dom Kultury i okolice

Przemowy, fanfary, oklaski

– Uroczyste otwarcie Majówki. Przyjazd gości specjalnych: Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Marek Siudym, Marcel Szytenchelm

– Konkurs na najlepszą przemowę otwierającą Majówkę

– Otwarcie izby pamięci oraz wystaw tematycznych

– Wystawy / Konkursy: „Współczesne Bareizmy”, „Zmiennicy”, „Alternatywy 4”

Akademia gier i zabaw dawnych

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do zabawy i współzawodnictwa w grach i zabawach podwórkowo-domowych oraz zajęciach plastyczno-technicznych!

– Bądź jak Adam Słodowy

– Lekcje ZPT

Za talony, za dolary lub po czterech latach w kolejce!

– Prezentacja samochodów z czasów PRL-u – prowadzą Kutnowskie Klasyki

Godz. 13.17 / Sala widowiskowa KDK

Taxi 1313

– Spotkanie z Ewą Błaszczyk, Mieczysławem Hryniewiczem, Markiem Siudymem, Marcelem Szytenchelmem poprowadzi Krzysztof Łobodziński

Godz. 13. 20, 14.03, 14.45, 15.23, 16.01, 16.43, 17.15

Kutnowskie Bareizmy… – VII Nostalgiczna wycieczka autobusowa po Kutnie

– Autobusowa wycieczka po Kutnie z przewodnikiem śladami kutnowskich absurdów – pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Godz. 14.01 – 16.05 / Tereny zielone w Parku

Ze starego podwórka

– Gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin przywołujące podwórkowe zabawy naszych rodziców i dziadków – poprowadzi Tęczowo

Godz. 14.15 / Park przed KDK

Kuchnia polowa tania i zdrowa

Godz. 16.01 / Przed budynkiem KDK

Gra DJ Łobo

„Nie ma róży bez Kutna” – Taneczny Podwieczorek dla Dorosłych

– Wybór Królowej i Króla Zlotu – konkursy kwalifikacyjne

– Konkursy wiedzowe

– Rozstrzygnięcia konkursów i wręczenie nagród.

Godz. 18.00 / Park przed KDK

Oficjalne zakończenie 11. Majówki z Bareją

W międzyczasie – Atrakcyjne Atrakcje

– Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie z Białym Misiem!

– Konkurs na najzabawniejsze pozdrowienia z III zLOTu MFB!

– „Tu Byłem!” – zostaw po sobie ślad

– Sodowa skutecznie chłodzi – czyli SATURATOR dla każdego!

– Stoisko z watą cukrową, lodami Bambino, goframi, oranżadą.

– Retro / Foto / Ścianka – Miss i Mister Turnusu, Poszukiwany zbieg

Organizatorzy:
Miasto Kutno
Kutnowski Dom Kultury

Partnerzy:
KS Tęcza
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej
Kutnowskie Klasyki
Tęczowo

Sponsor:
Kellogg’s

Jednym z najważniejszych punktów programu 11. Majówki z Bareją będzie spotkanie z gośćmi specjalnymi - Ewą Błaszczyk, Mieczysławem Hryniewiczem, Markiem Siudymem, Marcelem Szytenchelmem!

 Taxi 1313  -  Kutnowski Dom Kultury, 1 maja 2022 godz. 13:17 - wstęp wolny

Ewa Błaszczyk
w „Zmiennikach” Kasia Piórecka / Marian Koniuszko

Aktorka. W 1978 roku ukończyła PWST w Warszawie. Zadebiutowała jeszcze jako studentka w 1977 r. na scenie warszawskiego Teatru Współczesnego. Rok później przeniosła się na jeden sezon do Teatru Narodowego. W 1983 roku powróciła na scenę Teatru Współczesnego, a od 1994 roku jest aktorką Teatru Studio. Jednym z największych osiągnięć artystycznych Ewy Błaszczyk jest rola Klary w filmie Wiesława Saniewskiego "Nadzór". Otrzymała za nią w 1985 roku Brązowe Lwy Gdańskie. Grała także w filmach zagranicznych. Jedną z najciekawszych propozycji zagranicznych, jakie otrzymała aktorka, był udział w słynnym filmie "Hanussen" Istvana Szabo w międzynarodowej obsadzie.
Ewa Błaszczyk śpiewa również piosenki, m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, i swego męża Jacka Janczarskiego. Kontakt z piosenką rozpoczęła jeszcze na studiach, brała udział w przeglądach piosenki aktorskiej we Wrocławiu, trafiła do kabaretu Jana Pietrzaka.
 

Mieczysław Hryniewicz
w „Zmiennikach” Jacek Żytkiewicz

W 1973 r. ukończył PWST w Warszawie. Jego profesorem był m.in. Ignacy Gogolewski. Debiutował w telewizji w 1973 r. w serialu TV "Droga", natomiast po raz pierwszy na dużym ekranie zagrał w filmie kryminalnym "Zapis zbrodni" (1974) Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego. Każda kolejna rola była dla niego wyzwaniem. Stał się bardziej znany z serialu TVP "Zmiennicy" (1986) Stanisława Barei, gdzie zagrał główną rolę taksówkarza Jacka Żytkiewicza jeżdżącego po Warszawie, a jego zmiennikiem była młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny. Dla tej właśnie roli zrzucił 12 kilogramów. Ponieważ wyrobił sobie opinię wielkiego podróżnika krążącego wraz z żoną między Warszawą, Poznaniem, Gorzowem i nawet Francją, często przygotowane specjalnie dla niego role przez reżyserów go omijają, gdyż twórcy filmów myślą, że jest on wtedy poza granicami kraju. Przez wiele lat musiał się imać różnych zawodów, bo ze sztuki nie dało się wyżyć. Użyczył swojego głosu bohaterom bajek na płytach dla dzieci, był malarzem budowlańcem, konferansjerem, kierowcą dziesięciotonowej ciężarówki, prowadził firmę typu "taniej kupić, drożej sprzedać". Nigdy jednak się nie załamywał. Powrócił do telewizji, a dzięki serialowi TVP "Na wspólnej" (2002-) jako Włodek Zięba, mąż Marii zyskał na popularności.
 

Marcel Szytenchelm
w „Zmiennikach” Marian Koniuszko

Polski aktor, znany ze Zmiennicy, Porno, Serce, Serduszko. Jest absolwentem VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi. Powołał do życia (działające przy Widzewskich Domach Kultury) Studio Teatralne „Słup”, w którym pełni funkcje reżysera i dyrektora artystycznego. W 1990 ukończył kulturoznawstwo (specjalność: teatrologia) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym samym roku w Warszawie zdał egzamin dla aktorów dramatu oraz otrzymał najwyższą kategorię instruktorską „S” w dziedzinie teatru przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 2000 w Warszawie zdał egzamin ZASP dla reżyserów dramatu.
Jako aktor znany głównie dzięki roli Mariana Koniuszki w serialu Stanisława Barei Zmiennicy (1986).
Zainicjował obchody Dnia Tuwima i Dnia Reymonta. Jest autorem lub współautorem pomników należących do Galerii Wielkich Łodzian na ulicy Piotrkowskiej: 2000: Fortepian Rubinsteina, 2001: Kufer Reymonta – we współpracy z Robertem Sobocińskim, 2002: Twórcy Łodzi Przemysłowej, 2006: Fotel Jaracza – we współpracy z Jerzym Sobocińskim, 2007: Pomnik Lampiarza.
Jest również pomysłodawcą (1999) Ławeczki Tuwima.
Od 2014 roku nagrywa autorskie teledyski „Taxi Mariana” nawiązujące do serialu Zmiennicy, „Niemrawa Cyganeczka”, „Menela”, „Galaktyczny Reymont”, a także „Ulica palce lizać”.
 

Marek Siudym
w „Zmiennikach” taksówkarz Stefan Parzydlak
w „Misiu” Węglarz, kolega Stanisława Palucha

Marek Siudym polski aktor, urodzony w 1948, znany z Bogowie, Miś, Wszyscy jesteśmy Chrystusami.
W latach 70. grał kilka ról charakterystycznych i drugoplanowych w serialach TVP i filmach pełnometrażowych. Dużą popularność dała mu rola woźnicy węglarki w filmie Miś Stanisława Barei (1980). W latach 80. grał kilka kolejnych ról w serialach i filmach pełnometrażowych.
Pod koniec lat 90. wyspecjalizował się w charakterystycznych rolach w serialach telewizyjnych, m.in. grał Władysława Biernackiego, ojca Marcysi, w serialu Złotopolscy (1999–2010), Stasia Bogackiego w sitcomie Lokatorzy (1999–2003) i jego spin-offie Sąsiedzi (2003–2008) oraz majstra w Heli w opałach (2006–2007). Równolegle grał też „ambitniejsze” role pierwszoplanowe, m.in. w filmie Ubu Król Piotra Szulkina, gdzie wcielił się w postać Michała Fiodorowicza.

 

Patriotyczna Majówka
2.05 Dzień Flagi / Plac Wolności
2.05 Uszyj Biało-Czerwoną / Kutnowski Dom Kultury
3.05 231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja / Plac Wolności

Sponsorem Kutnowskiej Majówki 2022 jest firma Kellogg's

plakat[1]

plakat[2]

plakat[3]

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat
1.12 MB Pobierz

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/aktualnosc/kutnowska-majowka-2022

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/styles/news_node/public/obrazek/2022-04/Kutnowska%20Maj%C3%B3wka%202022%20head.jpg?h=97fe8b47&itok=84L6qF-C
  • [1] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/Kutnowska%20Maj%C3%B3wka%202022_0.jpg
  • [2] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/11%20Maj%C3%B3wka%20z%20Barej%C4%85%20plakat_0.jpg
  • [3] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/11%20Maj%C3%B3wka%20z%20Barej%C4%85%20go%C5%9Bcie.jpg