Twórcy kultury 2023

Prezydent Miasta Kutno w 2023 roku nagrodę w dziedzinie kultury przyznał Katarzynie Karolak-Rojewskiej. 

Nagroda Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury stanowi wyraz uznania dla osiągnięć artystycznych i działalności kulturalnej indywidualnych twórców lub środowisk artystycznych Kutna oraz osiągnięć z zakresu upowszechniania i ochrony kultury.

Uhonorowania dokonano w dniu 9 września 2023 roku na scenie plenerowej na placu Piłsudskiego podczas 49. Święta Róży podczas Gali Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kwietnik”. Nagrodę w postaci medalu oraz dyplomu autorstwa prof. Dariusza Kacy wręczy Prezydent Miasta Kutna – Zbigniew Burzyński, Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Wdowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora. 

Pani Katarzyna Karolak-Rojewska znana jest kutnowskiej społeczności jako wyróżniający się nauczyciel muzyki, instruktor sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kunie, pomysłodawca i realizator wielu projektów artystycznych, a także twórca tekstów, muzyki oraz aranżacji wokalnych do spektakli oraz do piosenek zarejestrowanych na płytach CD z piosenkami dla dzieci. Od lat łączy pracę zawodową instruktora muzyki w MDK w Kutnie z działalnością społeczną w Regionalnym Towarzystwie Muzyczną. W trakcie 40-letniej pracy zawodowej oraz działalności społecznej na rzecz naszego miasta, społeczność kutnowska miała możliwość uczestniczenia projektach artystycznych autorstwa i współautorstwa pani Rojewskiej, m.in.: „Śpiewajmy niepodległej”, „Kutnowskie kolędowanie”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Kwietnik”, Konkurs Kolęd i Pastorałek czy Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko”. Zrealizowała wiele projektów we współpracy z Miastem Kutno, takie jak: wyjazdy młodzieży na festiwale zagraniczne, organizacja festiwali piosenki, czy nagranie i wydanie płyt w wykonaniu kutnowskiej młodzieży i grup dziecięcych. 

W 2023 roku do Nagrody Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury zgłoszono 2 kandydatury: Katarzynę Karolak-Rojewską oraz Michała Chojnackiego. 

zdjęcie z wydarzenia[0]

zdjęcie z wydarzenia[1]

zdjęcie z wydarzenia[2]

zdjęcie z wydarzenia[3]


Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/tworcy-kultury-2023

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/IMG_5429.jpg
  • [1] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/IMG_5445.jpg
  • [2] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/IMG_5462.jpg
  • [3] https://um.kutno.pl/sites/default/files/pliki/IMG_5395.jpg