Kutno stara się o 40 milionów złotych na budowę i modernizację dróg

Ulica Grundwaldzka[0]

Miasto Kutno stara się o prawie 40 milionów złotych dofinansowania. Samorząd złożył wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto chce zrealizować modernizację 36 ulic oraz wyremontować cztery nakładki asfaltowe.

To największe tego typu przedsięwzięcie w historii Kutna. Do tej pory w jednym zadaniu nie mieściło się aż tyle dróg. Przedstawiciele biura Obsługi Funduszy Pomocowych złożyli trzy wnioski o dofinansowania.

Pierwszy opiewający na 2 miliony złotych dotyczy remontu nakładek asfaltowych na ulicach: Skłodowskiej-Curie (na odcinku od skrzyżowania z ul. Maczka do skrzyżowania z ul. 29 listopada), Maczka (na odcinku od skrzyżowania z ul. Rejtana do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej –Curie), ul. Północnej (na odc. od skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania z ul. Kasztanową), ul. Zamoyskiego (na odc. od ul. Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania z ul. Tarnowskiego).

Drugi wniosek o dofinansowanie w wysokości prawie 8 milionów złotych zakłada budowę ulicy Żniwnej w Kutnie wraz z infrastrukturą.
Trzecia aplikacja dotyczy budowy i modernizacji 35 ulic na terenie całego miasta.

Według założeń budowa dróg wraz z niezbędną infrastrukturą ma nastąpić na ulicach: Armii Krajowej (wraz z chodnikiem w ul. Bukowej), Paderewskiego, Kolberga, Andrzeja Wajdy, Komuny Paryskiej.

Ponadto planowana jest modernizacja istniejących dróg wraz z niezbędną infrastrukturą w ulicach: Oporowskiej, Grunwaldzkiej, Bema, Przemysłowej, Królowej Jadwigi, Mireckiego, Wyszyńskiego, Warszawskie Przedmieście, Wilczej, Łąkoszyńskiej, Szymanowskiego, Szpitalnej, Narutowicza, Sienkiewicza, 3 Maja, Orzeszkowej, Konopnickiej, Toruńskiej, Jesiennej, Wygoda, Staszica, Armii Krajowej, Sowińskiego, Krzywoustego, Rychtelskiego, Mickiewicza, Rolniczej, Barcewicza, Słowackiego, Kościuszki.

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/aktualnosc/kutno-stara-sie-o-40-milionow-zlotych-na-budowe-i-modernizacje-drog

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/styles/news_node/public/obrazek/2023-08/_MG_0767.jpg?itok=QD8qZuZn