W Kutnie będą finiszować kolarze - szykują się zmiany w organizacji ruchu

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2021[0]

Wielkimi krokami zbliża się 34. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. W tym roku jeden z etapów będzie mieć swoją metę w Kutnie.

Wielkie sportowe wydarzenie zagląda do Miasta Róż regularnie, co dwa lata. W 2021 roku kolarze startowali z Placu Wolności. W tym roku w naszym mieście usytuowany będzie finisz II etapu.

Kolarze biorący udział w wyścigu łącznie ścigać się będą na dystansie około 800 km. Trasa podzielona jest na pięć etapów. Etap II ze Zgierza do Kutna liczy 85,5 km i zaplanowany jest na przyszłą środę (28.06). Organizatorzy spodziewają się kolarzy na mecie około godziny 20:00. Zachęcamy wszystkich miłośników sportowych emocji do wspierania w tym czasie zawodników.

W związku z przejazdem kolarzy i rozstawieniem mety, zmieniona zostanie organizacja ruchu na niektórych ulicach w mieście. Już od godziny 14:30 wyłączone z ruchu zostaną: wjazd na Plac Wolności od ul. Królewskiej i ul. Zamenhofa, ulica Kościuszki na odcinku od Placu Wolności do Al. Jana Pawła II oraz Al. Jana Pawła II na odcinku od Oporowskiej do Wyszyńskiego.

Ulice, przez które przejeżdżać będzie peleton będą zamykane czasowo na ok. 15 minut, ale dopiero w okolicach godziny 20:00. Szczegółowe informacje prezentujemy poniżej.

Opis zmian organizacji ruchu drogowego
w Kutnie w dniu 28.06.2023 r.

W godzinach  14.30 – 23.00

– zamknięcie ruchu drogowego dotyczy:

1. wjazdu na Plac Wolności od strony ul Królewskiej od ul. Zamenhofa;
  2. ul. Kościuszki na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Wyszyńskiego wzdłuż Poczty, do Al. Jana Pawła II;
  3. Al. Jana Pawła II na odcinku od ulicy Oporowskiej do ul. Wyszyńskiego;

- zwężenie ruchu drogowego dotyczy:

ul. Barlickiego na odcinku od ul. Nawrot do ul. Kościuszki;

W godzinach 19.30 – 20.15 – czasowe ograniczenie ruchu na trasie przejazdu wyścigu.

Niżej wymienione ulice zostaną zamknięte na ok. 15 min. przed przejazdem kolumny wyścigu zgodnie z opisem poniżej:

Wjazd do miasta ulicą Łąkoszyńską, poprzez skrzyżowanie ze światłami z ulicą Sklęczkowską i z drogą nr 92. Następnie peleton wjedzie na drogę nr 60 i dalej w kierunku do Centrum, zjeżdżając z drogi nr 60 główną drogą z ul. Bitwy Warszawskiej w ulicę Łąkoszyńską. Z kolei główną drogą mijając po lewej ulice Leśmiana i Rychtelskiego, aż do ulicy Troczewskiego. Następnie peleton wjedzie w aleje ZHP na nitkę pod prąd i dalej w ulicę Jana Pawła II (nadal pod prąd) mijając skrzyżowanie z ul. Wyszyńskiego. Ostatecznie kolarze dojadą do mety etapu zlokalizowanej na ulicy Jana Pawła II obok boiska Szkoły Katolickiej.

Ruch drogowy zostanie wznowiony do 15 min. po zakończeniu wyścigu.

Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/index.php/aktualnosc/w-kutnie-beda-finiszowac-kolarze-szykuja-sie-zmiany-w-organizacji-ruchu

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/styles/news_node/public/obrazek/2023-06/batch_DSC06276.jpg?h=0c28fb05&itok=VKy2mDO9