Stanley Frank Musial

Stanley Frank Musial[0]

Stanley Frank Musial urodził się dnia 21 listopada 1920 roku w Donora w Pensylwanii w rodzinie polskich emigrantów. Zmarł 19 stycznia 2013 roku. Zawsze podkreślał swoje polskie korzenie. Był propagatorem baseballu w Polsce. Położył wybitne zasługi dla rozwoju Kutna i jego promocji w USA. Już w roku 1987 podczas wizyty w Kutnie przekazał na rzecz PZBall sprzęt sportowy wartości 50.000 $. Wniósł własny wielki wkład finansowy w budowę Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballu. Prowadził intensywne działania na rzecz rozbudowy Centrum. W dniu 5 sierpnia 2000 roku nowo zbudowany stadion na terenie Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballu otrzymał jego imię.

Stanley Frank Musial to wybitny zawodnik – legenda amerykańskiego baseballu. Karierę zawodową związał z jednym tylko klubem – St. Louis Cardinals. W drużynie tej występował od 1941 do 1963 roku. W tym czasie zdobył siedem tytułów najlepszego pałkarza ligi, trzy razy tytuł najlepszego gracza, dwadzieścia cztery razy występował w Meczach Gwiazd oraz trzy razy w finałach światowych. Do dzisiaj uważany jest za najlepszego zawodnika w historii amerykańskiego baseballu.


Adres źródłowy: https://um.kutno.pl/index.php/stanley-frank-musial

Załączniki
  • [0] https://um.kutno.pl/sites/default/files/styles/body_gfx/public/paragraph.body_gfx.field_image/Stanley%20Frank%20Musial_0.jpg?itok=S_TkvO07