Biuro Zieleni Miejskiej Kutnowski Budżet Obywatelski Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości w Kutnie Reforma_Edukacji Geportal Miasta Kutno Strategia Rozwoju Miasta Kutna na lata 2014-2020 System Informacji Miejskiej Nowy system odbioru śmieci Nagroda Prezydenta Miasta Kutno Wirtualny spacer po mieście Projekty unijne

Aktualności

drukuj powiększ tekst pomniejsz tekst
Rowery miejskie dezynfekowane
25 marca 2020

Szanowni użytkownicy systemu roweru miejskiego – Rowerowe Łódzkie, uprzejmie informujemy, że operator systemu – Rowerowe Łódzkie, Nextbike Polska, przyłączył się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem Covid-19 w przypadku korzystania z rowerów mieskich.

Jak informuje Nextbike Polska, operator systemu – Rowerowe Łódzkie, wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, tylne blokady są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich funkcjonujących systemach.

Działania takie prowadzone są minimum raz dziennie na stacjach oraz podczas każdego przeglądu roweru w serwisie, z zastosowaniem środków na bazie alkoholu, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję elementów rowerów.

Dodatkowo zachęca się użytkowników do korzystania z aplikacji na własnych telefonach, tak aby uniknąć konieczności korzystania z terminali stacji.

Należy zaznaczyć, że rower jako środek transportu indywidualnego pozwala w przypadku przemieszczenia unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

Miasto Kutno mając na uwadze pewne zagrożenia, jakie płyną z użytkowania roweru publicznego, będącego systemem funkcjonującym cały rok,  prosi o zachowanie podstawowych środków ostrożności przy korzystaniu z rowerów Rowerowe Łódzkie, tj.

  • profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by ewentualnie nie przenieść patogenu na siebie,
  • zalecamy zakładanie rękawiczek podczas korzystania z rowerów miejskich,
  • należy umyć ręce z użyciem mydła i wody lub środków do odkażania na bazie alkoholu po skorzystaniu z roweru.
 
pogoda
Pogoda pogoda w kutnie
w Kutnie
Projekty UE